همه چیز در مورد دستگاه هواساز

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ شنبه 15 مرداد 1401 توسط شرکت مهتاب گستر

معرفی سردخانه صنعتی

هدف اصلی از طراحی و سردخانه های صنعتی و انبار های فریزری، اطمینان از کیفیت، ماندگاری و ایمنی محصولات فاسد شدنی می باشد. محصولات فاسد شدنی باید در دمای قابل اطمینان نگه داری شوند تا برای مدت زمان طولانی، کیفیت اولیه خود را حفظ نمایند.

ناگفته نماند که هر چه ظرفیت و راندمان کاری سردخانه صنعتی بالا تر رود، هزینه های جاری آن نیز بیشتر می شود.

کارشناسان تخمین می زنند که بیش از یک سوم تمام کالا های فاسد شدنی در سراسر جهان هرگز به دست مصرف کننده نمی رسد. دلیل این امر در خنک سازی ناکافی در هنگام ذخیره سازی و حمل و نقل است. شرکت مهتاب گستر راه حل های تبرید و انجماد را ارائه می دهد که دمای مناسب را در زمان و مکان مناسب برای به حداقل رساندن ضایعات و به حداکثر رساندن کیفیت و تازگی محصول می شود.

انبار های نگهداری و سردخانه های صنعی به لطف پیشرفت تکنولوژی، روش های حرفه ای و استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب، طراوت و بهداشت ماندگار را هنگام پردازش، نگهداری، بسته بندی و خنک سازی محصولات شما تضمین می کنند.

پیش نیاز سالن نگهداری محصولات در سردخانه صنعتی، فضای کنترل شده و اکسیژن رسانی بهینه است تا پوسیدگی انباری ایجاد نشود و کیفیت اولیه محصولات حفظ شود.

انواع مختلف سردخانه ها

سردخانه ها را می توان بر اساس معیار های مختلفی تقسیم بندی کرد. یکی از رایج ترین تقسیم بندی ها بر اساس نوع مبرد مورد استفاده می باشد، که به دو دسته سردخانه آمونیاکی و سردخانه فریونی طبقه بندی می شوند.

یکی دیگر از تقسیم بندی های سردخانه بر اساس نوع مدار تبریدی می باشد. در این نوع دسته بندی سردخانه ها به دو دسته بالای صفر و زیر صفر تقسیم بندی می شوند.

بهترین شرایط برای بالا ترین کیفیت

مواد غذایی که نیاز به دما و رطوبت خاصی برای نگهداری دارند در اتاق های خاصی از سردخانه نگهداری می شوند. در واقع محصولات حساس به طور جداگانه در اتاق ‌های ذخیره‌ سازی سردخانه صنعتی نگهداری می ‌شوند، زیرا از نظر اقتصادی به دلیل نیاز به انرژی بالا، بهتر است توجه بیشتری به محصولات حساس داشته باشید. همچنین برای جلوگیری از اتلاف انرژی، طراحی سردخانه با ضخامت عایق بالا یک نیاز اساسی است.

استفاده از سازه های ساندویچ پانل، روش ساخت و ساز ایده آلی برای اتاق های سردخانه و نگهداری محصولات حساس می باشد.

ساندویچ پانل سازه ای بسیار سبک و مقرون به صرفه است و در صورت رعایت الزامات حفاظت در برابر آتش غیر قابل اشتعال می باشد و خود را به یک مصالح ساختمانی انعطاف پذیر برای اتاق های انبار و سردخانه تبدیل کرده است.

مشخصات و مزایای ساندویچ پانل

از جمله مزیت های استفاده از ساندویچ پنل در ساخت سردخانه صنعتی عبارت است از:

· زیبایی محصول و تنوع رنگ.

· سهولت در نگهداری و نظافت.

· عایق حرارتی، صورتی و رطوبتی عالی.

· سرعت در حمل و نقل و سهولت نصب در ارتفاع.

· مقاومت زیاد در برابر نیرو های برشی ناشی از زلزله.

· دستیابی به فضای مفید بیشتر به علت ضخامت ناچیز.

· ساخت پانل ها به صورت نر و مادگی که باعث سهولت در هنگام نصب می شود.

· مناسب برای تمام شرایط آب و هوایی ایران اعم از خشک، کویری، معتدل، شرجی و کوهستانی‌.

· صرفه جویی در هزینه زیر سازی و اسکلت ساختمان های بلند به دلیل وزن اندک سقف و دیوار.

· وزن پانل ها، با توجه به عایق به کار رفته در آن ها، بین ۱۰ تا ۲۰ کیلو گرم بر متر مربع می باشد.

· وزن سبک و کم که باعث می شود فونداسیون و سازه را نیز به همین نسبت سبک تر در نظر گرفت.

سردخانه های صنعتی کارآمد با مبرد های طبیعی

در دنیای امروز، شرکت های مختلف هر کاری که می توانند برای بهبود سازگاری با محیط زیست خود انجام می دهند. در این زمینه، بسیاری از تولید کنندگان مواد غذایی و شرکت ‌هایی که از سیستم ‌های تبرید استفاده می ‌کنند، با چالش رعایت مقررات زیست ‌محیطی جدید برای حذف تدریجی هیدروفلوئوروکربن‌ ها (HFCs) و سایر مبرد های تخریب‌ کننده لایه ازن مواجه هستند. شرکت مهتاب گستر از این طرح ‌ها پشتیبانی می ‌کند و با مشتریان خود در این زمینه همکاری نزدیک دارد و سیستم‌ های خنک‌ کننده به همراه پمپ حرارتی کارآمد را با مبرد های طبیعی ارائه می ‌دهد.

الزامات نگهداری محصولات فاسد شدنی در سردخانه صنعتی

هر نوع غذا را نمی توان در شرایط نگهداری یکسان نگهداری کرد. این واقعیت، همراه با انگیزه برای بهره وری انرژی بیشتر و مقررات بهداشتی سختگیرانه، به این معنی است که فناوری های تبرید اغلب باید برای کاربرد های فردی طراحی می شوند. در حالی که میوه ها و سبزیجاتی که در شرایط بهینه نگهداری نشده اند ممکن است کمتر اشتها آور به نظر برسند، اما هنوز برای خوردن بی خطر هستند، اما اگر زنجیره سرما ناکافی باشد یا با دقت نگهداری نشود، ماهی و گوشت می توانند سطوح ناایمنی از عوامل بیماری زا را ایجاد کنند.

اطمینان از مواد غذای تازه و در عین حال به حداقل رساندن هزینه و انرژی مورد نیاز برای احداث سردخانه صنعتی، نه تنها برای تجارت شما بلکه برای سیاره زمین نیز مفید است.

سردخانه صنعتی با انرژی کارآمد و سازگار با محیط زیست

جمعیت سیاره زمین روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل، باید تولید مواد غذایی را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم. همچنین با گرم‌ تر شدن کره زمین، به حداقل رساندن تلفات محصولات مختلف پس از برداشت و اطمینان از زنجیره‌ های ذخیره سازی سرد توسط سردخانه های صنعتی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و سازگاری بیشتر با محیط زیست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

سردخانه های صنعتی حلقه مهمی در زنجیره ذخیره سازی سرد هستند. آیا می دانید مدیریت دمای کالا های فاسد شدنی در صنعت تبرید چقدر مهم است؟

در حال حاضر هتل ‌ها، رستوران‌ ها، مغازه‌ ها، نانوایی ‌ها، پمپ بنزین‌ ها و سایر مشاغل در بسیاری از مناطق با تامین کننده و توزیع کننده مواد غذایی می باشند. کیفیت و ایمنی باید از نقطه مبدا تا زمانی که به دست مشتریان می رسد تضمین شود. از طرفی استفاده بهینه از انرژی نیز برای ما بسیار مهم است. سردخانه صنعتی می تواند برای ما این دو هدف اصلی را تامین کند.

هنگام طراحی سردخانه صنعتی، جزئیات کوچک بسیار زیادی وجود دارد که بر نتیجه نهایی (مثلاً مصرف انرژی) تأثیر می گذارد. شما باید یک دید کلی نسبت به آن داشته باشید. در سردخانه های صنعتی علاوه بر سیستم خنک کننده با انرژی کارآمد، به یک سیستم بازیابی حرارت پایدار نیز نیاز است.

رعایت ایمنی، کارایی و پایداری در سردخانه صنعتی

مهم ترین معیار برای سردخانه های صنعتی، استفاده از یک سیستم تبرید ایمن و مقرون به صرفه می باشد که خدمات پایدار را در آینده ارائه دهد. همچنین کل پروژه های نگهداری محصولات باید در زمان مناسب به طور کامل عملیاتی شود.

مشاوره و سفارش دستگاه فن کویل

مجموعه تولیدی و صنعتی مهتاب گستر از تجربه و تخصص گسترده خود در زمینه سیستم‌ های تبرید صنعتی و راه ‌حل ‌های متناسب با انرژی پایدار بهره می ‌برد.

برای مشاوره در خصوص انواع سردخانه های صنعتی می توانید با تیم متخصص مهتاب گستر در ارتباط باشید .

شما می توانید از طراحی تا اجرا محصول مورد نظر و پشتیبانی آن برای پروژه های بزرگ را به ما بسپارید .

تلفن: 66706377 و 66709528


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو